Férfiak, vagy hisztis kislányok?
A hétvége folyamán lejátszottak Japánban egy Olimpiát megelőző labdarúgó-felkészülési mérkőzést Németország és Honduras csapatai között. Ezen a találkozón a Hertha BSC játékosa Jordan Torunarigha egy állítólagos sértő, rasszista megjegyzést kapott, ami miatt a német válogatott befejezte a játékot és "csapattársuk melletti kiállás jegyében" levonult a pályáról.
A hondurasi csapat szerint csak egy félreértés történt, de arról sehol sem írnak, hogy pontosan mi is hangzott el az ominózus szituációnál. Nem tudom, hogy Torunarigha miért döntött így, de szerintem sokan úgy tették volna, hogy mennek tovább, aztán amikor az ominózus játékosnál van a labda, még a sportszerűség határain belül, de keményen odalépnek, hogy adott esetben a reklámtábla adja az illetőt megsértő focistának a másikat! Azonban Torunarigha a hisztit választotta és ezzel Németország "megkülönböztetés elleni harcának" ünnepelt hőse lett... 🙄😶
Megvan az a pillanat, amikor tényleg úgy hozza a szituáció, hogy a csapatot ért folyamatos sértések miatt el kell hagyni a pályát, de ha azt sem tudjuk, hogy egyáltalán pontosan mi hangzott el, ez még lehet rágalmazás is. A német válogatott a férfias küzdelem és válasz helyett a kislányos hisztit választotta és a duzzogást. Ez nem egy jó irány!
A rasszizmus ellen fel kell szólalni, de nem kislányos hisztivel, ahogyan politikai mozgalmak pályán való támogatásával sem (térdelés) és rágalmazással pedig egyáltalán semmiképp! Németország a szememben véglegesen leszerepelt!
Néhány nappal később kiderült, hogy mi történt valójában, azonban így is úgy gondolom, hogy Jordan Torunarigha a szokásosnál érzékenyebb volt az esetnél, amelyet ő provokált ki. Ez az eset azért is volt érdekes, mivel a hondurasi válogatottban is többségével afrikai származású játékosok léptek pályára.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése